Zapewniamy
  • Ubezpieczenia finansowe - wadium i inne
  • Ubezpieczenia - firma
  • Ubezpieczenia - floty komunikacyjne
  • Ubezpieczenia - samochód
  • Ubezpieczenia - życie, rodzina
  • Ubezpieczenia - dom, mieszkanie
Ciekawostki
  • Planując wyjazd za granicę organizowany na własną rękę należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia NNW.dalej 
  • Osoby nieobjęte w Polsce obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego mogą ubezpieczyć się w NFZ dobrowolnie.dalej 
  • Ubezpieczenie chorobowe wchodzi w skład ubezpieczeń społecznych.dalej 

Pułapka podwójnego ubezpieczenia

Strona główna » Aktualności » Pułapka podwójnego ubezpieczenia

wielkość tekstu: A | A | A

Przed nowelizacją przepisów bardzo często kierowcy płacili za OC dwa razy. Działo się tak w sytuacjach, gdy właściciel pojazdu wykupił nową polisę w innej firmie ubezpieczeniowej, nie wypowiadając ubezpieczenia w poprzednim towarzystwie. W pułapkę podwójnego OC wpadali najczęściej nowi właściciele samochodów, którzy nie znając przepisów, byli przekonani, że nie muszą wypowiadać umowy zawartej przez poprzedniego właściciela auta, podczas gdy prawo stanowiło inaczej. Nowe przepisy rozwiązują ten problem – nie trzeba już rezygnować z polisy zbywcy na dzień przed końcem, ponieważ takie ubezpieczenie wygasa z datą końca ochrony ubezpieczeniowej. Również w sytuacji, gdy właściciel polisy całorocznej nie wypowie jej w terminie, a zawrze nową polisę u innego ubezpieczyciela, może zrezygnować z umowy automatycznie przedłużonej, o ile przedstawi w poprzedniej firmie kopię nowego ubezpieczenia OC.

Krótko mówiąc, jeśli to Ty zawierałeś całoroczną polisę OC, wciąż powinieneś wypowiedzieć taką umowę na 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczeniowego, ale jeżeli tego nie zrobisz w tym terminie, masz jeszcze furtkę w postaci okazania polisy zawartej w innej firmie. Wtedy „podwójnie” zapłacisz jedynie za czas od startu nowego OC do daty wypowiedzenia automatycznie przedłużonego ubezpieczenia.

Jeśli natomiast kupiłeś samochód z ważną polisą OC, możesz ją kontynuować, ale z chwilą końca okresu ubezpieczeniowego, umowa wygaśnie. Masz też możliwość zrezygnowania z ubezpieczenia zbywcy w dowolnym momencie, podczas gdy stare prawo umożliwiało wypowiedzenie polisy sprzedającego tylko w terminie pierwszych 30 dni od daty sporządzenia umowy kupna/sprzedaży samochodu.

czytano: 1166 razy

autor: nowy.test.alpanet.net

data dodania: 2015-07-24 13:10:21

O nas
            Naszą przygodę w ubezpieczeniach rozpoczęliśmy ponad 20 lat temu.       Od tego czasu stale powiększamy wachlarz oferowanych ubezpieczeń, w miarę potrzeb klientów oraz wszelkich wymogów. ...
dalej 

UBEZPIECZENIA ŚLĄSK
UL. BŁĘDOWSKA 31b, 42-450 NIEGOWONICZKI

tel.: 32 763 35 83
e-mail: biuro@ubezpieczeniaslask.com.pl

Tagi:
Phasellus tellus sit amet eleifend at, congue tellus, eleifend pede bibendum wisi sapien libero, ultricies vitae, ipsum. Praesent ac lacinia neque. Pellentesque placerat. Mauris in dui. Morbi sit amet pede.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna