Zapewniamy
  • Ubezpieczenia finansowe - wadium i inne
  • Ubezpieczenia - firma
  • Ubezpieczenia - floty komunikacyjne
  • Ubezpieczenia - samochód
  • Ubezpieczenia - życie, rodzina
  • Ubezpieczenia - dom, mieszkanie
Ciekawostki
  • Planując wyjazd za granicę organizowany na własną rękę należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia NNW.dalej 
  • Osoby nieobjęte w Polsce obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego mogą ubezpieczyć się w NFZ dobrowolnie.dalej 
  • Ubezpieczenie chorobowe wchodzi w skład ubezpieczeń społecznych.dalej 

OC drożeje. Dlaczego?

Strona główna » Aktualności » OC drożeje. Dlaczego?

wielkość tekstu: A | A | A

Wybierając polisę OC zwykle skupiamy się na najtańszych wariantach. Wynika to wyłącznie z tego, że to nie my będziemy z niej korzystać, tylko osoba na której możemy wyrządzić szkodę. Takie zachowania konsumentów spowodowały, że pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi rozpoczęły się wojny cenowe. Efektem tego było zaniżanie odszkodowań, na czym cierpiały osoby poszkodowane.

W ostatnim czasie wprowadzono jednak kilka zmian przepisów. Pierwsza to bezpośrednia likwidacja szkody. Dzięki takiemu mechanizmowi poszkodowany może zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, który zajmie się całą procedurą i za jego pomocą likwidować szkodę. Taka zmiana wymusiła na firmach podniesienie jakości obsługi, a to z kolei przełożyło się na konieczność zrewidowania stawek składek ubezpieczeniowych. Szczególnie dla firm, które były do tej pory najtańsze na rynku.

Kolejnym uderzeniem były nowe przepisy wdrożone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ich celem było zmniejszenie przypadków nadużyć ze strony firm ubezpieczeniowych. Chodziło szczególnie o wyceny napraw, które do tej pory były mocno zaniżane. Firmy ubezpieczeniowe bardzo często proponowały wyceny na podstawie części zamienników lub znalezionych w internecie. Właścicielom uszkodzonych samochodów bardzo ciężko było otrzymać odszkodowanie z tytułu spadku wartości powypadkowego pojazdu.

Przedstawiciele firm ubezpieczeniowych tłumaczyli, że zmiany w przepisach nie wpłyną na wysokość składek, ale specjaliści wyliczyli, że w ciągu ostatniego roku OC podrożało w niektórych przypadkach nawet o 50 procent. Najbardziej podwyżkę odczują kierowy, którzy powodują szkody. Spowodowanie jednej stłuczki w roku sprawi, że składka podrożeje co najmniej o jedną trzecią. Jeżeli w krótkim czasie znów spowoduje szkody, cena składki za OC wzrośnie o kilkadziesiąt procent.

Dotychczas Polska była jednym z najtańszych krajów w Europie, jeśli chodzi o stawki ubezpieczeń. Miało to jednak przełożenie na jakości obsługi, gdzie wielu poszkodowanych zostało potraktowanych nieuczciwie. 

czytano: 1025 razy

autor: nowy.test.alpanet.net

data dodania: 2015-07-24 13:10:03

UBEZPIECZENIA ŚLĄSK
UL. BŁĘDOWSKA 31b, 42-450 NIEGOWONICZKI

tel.: 32 763 35 83
e-mail: biuro@ubezpieczeniaslask.com.pl

Tagi:
Phasellus tellus sit amet eleifend at, congue tellus, eleifend pede bibendum wisi sapien libero, ultricies vitae, ipsum. Praesent ac lacinia neque. Pellentesque placerat. Mauris in dui. Morbi sit amet pede.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna